WP Mail SMTP Eklentisi ile Mail Kurulumu

wp-mail-smtp

Sitenizde bulunan formlardan gelen verilerin size mail olarak gelmesini isteyebilirsiniz. Bunun için wordpress her zaman ki olduğu gibi yine kullanışlı bir eklenti sunuyor. Herhangi bir kod parçacığıyla uğraşmadan “WP Mail SMTP” eklentisi sayesinde hızlı bir şekilde SMTP Kimlik Doğrulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

SMTP Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle “alanadi.com/wp-admin” adresiniz üzerinden WordPress yönetim panelinize giriş yapınız.
  2. Panele giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan “Eklentiler / Plugins” sekmesini açınız ve  “Yeni Ekle / Add New” butonuna tıklayınız.
  3. Açılan sayfada “Wp-Mail-SMTP” ve “Fast And Secure Contact Form” eklentilerini aratınız ve “Hemen Yükle / Install Now” butonuna tıklayarak yükleyiniz. Yükleme işleminden sonra yine “Eklentiler / Plugins” sekmesi altından ilgili eklentileri “Etkinleştir / Activate Plugin” butonu ile etkinleştiriniz.
  4. Etkinleştirme işleminizden sonra sol ana menüde bulunan “Ayarlar / Settings” başlığı altından “WP Mail SMTP” sekmesine giriş yapınız ve ayarlarınızı aşağıdaki şekilde gerçekleştiriniz.
  5. Mail ayarlarınızı gerçekleştirdikten sonra “Eklentiler / Plugins” sekmesi altından “Fast And Secure Contact Form” eklentisini bulup ayarlarını yapınız. Ayarlama işlemi esnasında onay kutucuğunu işaretlemeyi ve mail adresiniz doğru şekilde girmeyi unutmayınız.
  6. Son olarak da WordPress kontrol panelinizde sol menüde bulunan “Sayfalar / Pages” sekmesini açınız ve yeni ekle butonuna tıklayarak yeni bir sayfa oluşturunuz. Açılan pencerede metin bölümüne [si-contact-form form=’1′] yazıp kaydediniz.
  7. Gerekli adımları uyguladıktan sonra SMTP kimlik doğrulamalı iletişim formunuz hazır olacaktır.

Artık SMTP Kimlik Doğrulama işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top